შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული ბ.გ. დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩაისუბანში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ძმა - 1977 წელს დაბადებული ბ.გ. სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილოდ დაჭრა.
გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained B.G. (DoB 1969), as a result of operative-investigative activities. He was taken under arrest for premeditated murder committed against a family member under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person, during a dispute, killed his brother - B.G. (DoB 1977) in the village of Chaisubani, Kobuleti Municipality. He was fatally wounded by a shot from a hunting rifle.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of a family member committed under aggravating circumstances, article 109 (11) Part II, sub-paragraph "F" of the Criminal Code of Georgia.